humenne.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Humenné

Kultúra

Test bratislavaden.sk

testis Zdroj: Webnoviny.sk - Test bratislavaden.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Test bratislavaden.sk

Big Sean predstavil videoklip ku skladbe Sacrifices

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Americký rapper Big Sean zverejnil videoklip ku skladbe Sacrifices, v ktorej hosťujú členovia hip-hopovej skupiny Migos. Dvadsaťdeväťročný Big Sean jazdí v klipe na motorke nočným Tokiom a následne sa pripojí v opustenom sklade k členom Migos. Klip režíroval tím Kid.Studio, pričom samotná skladba pochádza z rapperovej štvrtej sólovky I Decided (2017). Big Sean, vlastným menom Sean Michael Leonard Anderson, je rodákom z Kalifornie, no vyrastal a pôsobí v Detroite. Na konte má štúdiovky Finally Famous (2011), Hall Of Fame (2013), Dark Sky Paradise (2015) a spomínanú I Decided, ďalej kolaboračný album Twenty88 (2016) so speváčkou Jhené Aiko a tiež štyri mixtapey. S nahrávkami Dark Sky Paradise a I Decided sa mu podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200. Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Big Sean, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Big Sean predstavil videoklip ku skladbe Sacrifices © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Big Sean predstavil videoklip ku skladbe Sacrifices

The Chainsmokers sú druhým interpretom, ktorého skladba dosiahla miliardu prehratí na Spotify

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Americká elektronická formácia The Chainsmokers sa stala druhým interpretom, ktorého skladba prekonala na streamovacej službe Spotify miliardu prehratí. Podarilo sa im to s hitom Closer, ktorý nahrali so speváčkou Halsey. Ako prvému sa tento míľnik podarilo vlani v decembri dosiahnuť kanadskému rapperovi Drakeovi so singlom One Dance, v ktorom hosťujú Wizkid a Kyla. Formácia The Chainsmokers vznikla v roku 2012 v New Yorku a tvoria ju dídžeji Andrew Taggart a Alex Pall, pričom v minulosti bol členom aj Rhett Bixler. Na konte majú EP nahrávky Bouquet (2015) a Collage (2016) a album Memories...Do Not Open (2017), s ktorým dobyli americký rebríček Billboard 200. Medzi ich najznámejšie skladby patria okrem spomínanej Closer aj Don\'t Let Me Down, #Selfie, Roses (feat. Rozes), Paris a Something Just Like This (feat. Coldplay). Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, spotify, The ChainsmokersZdroj: Webnoviny.sk - The Chainsmokers sú druhým interpretom, ktorého skladba dosiahla miliardu prehratí na Spotify © SITA Všetky práva vyhradené.

logo The Chainsmokers sú druhým interpretom, ktorého skladba dosiahla miliardu prehratí na Spotify

Festival v Cannes sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia, pre poplach ho evakuovali

CANNES 20. mája (WebNoviny.sk) - Budovu vo francúzskom Cannes, ktorá je dejiskom prestížneho Medzinárodného filmového festivalu (MFF), v sobotu večer čiastočne evakuovali po vyhlásení bezpečnostného poplachu. Hovorkyňa podujatia informovala, že príslušníci bezpečnostných zložiek museli skontrolovať priestory festivalového paláca, neuviedla však nijaké podrobnosti. Bezpečnostný poplach bol odvolaný približne po 20 minútach, na čo sa mohlo začať hlavné premietanie večera, ktorým je predstavenie francúzskej snímky "Le Redoutable" od režiséra Michela Hazanaviciusa pre médiá. Odporúčame:Na filmovom festivale v Cannes premietnu aj drámu Out slovenského režiséra V dôsledku evakuácie sa pred budovou zhromaždilo niekoľko tisíc ľudí, ktorí čakali, než im dovolia opäť vojsť. Dohady o tom, že dôvodom tohto opatrenia bol nález opusteného batohu, festivalová hovorkyňa nepotvrdila. Séria teroristických útokov, ktoré vlani postihli Francúzsko i susedné štáty, donútili juhofrancúzske mesto Cannes, aby počas prestížneho filmového festivalu prijalo bezprecedentne prísne bezpečnostné opatrenia. Jubilejný 70. ročník MFF v Cannes sa začal uplynulú stredu a potrvá do 28. mája. Viac k témam: film, Medzinárodný filmový festival v CannesZdroj: Webnoviny.sk - Festival v Cannes sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia, pre poplach ho evakuovali © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Festival v Cannes sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia, pre poplach ho evakuovali

Roger Waters predstavil videoklip k piesni The Last Refugee

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Anglický hudobník Roger Waters zverejnil videoklip k piesni The Last Refugee Štvorminútové video ukazuje ženu - bezdomovkyňu, ktorá tancuje pri ohni, pričom sa tento obraz prelína so scénou, kde tancuje v pekných šatách. V závere sa ocitá na pláži a kráča za dieťaťom. Na videoklipe hudobník pracoval so Seanom Evansom, ktorý v roku 2015 režíroval záznam z koncertu Roger Waters: The Wall. Skladba je súčasťou pripravovaného albumu Is This the Life We Really Want?, ktorý vyjde 2. júna a bude obsahovať dvanásť skladieb. V apríli hudobník predstavil prvú skladbu Smell The Roses, v máji zverejnil druhú skladbu Déja vu. O produkciu a mix sa postaral Nigel Godrich, ktorý si zahral aj na klávesoch či gitare, a napísal tiež aranžmány. Na novinke sa podieľali aj Gus Seyffert, Jonathan Wilson, Joey Waronker, Roger Manning, Lee Pardini, Lucius, Jessica Wolfe a Holly Proctor. Sedemdesiattriročný Roger Waters sa preslávil v kapele Pink Floyd, v ktorej pôsobil v rokoch 1965 až 1985. S formáciou vydal albumy ako The Piper At The Gates Of Dawn (1967), A Saucerful Of Secrets (1968), Ummagumma (1969), Meddle (1971), The Dark Side Of The Moon (1973), Wish You Were Here (1975), The Wall (1979) či The Final Cut (1983). Ako sólový interpret uviedol na trh nahrávky The Pros And Cons Of Hitch Hiking (1984), Radio K.A.O.S. (1987), Amused To Death (1992) a Ça Ira (2005). V roku 1996 ho ako člena Pink Floyd uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy. Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Roger WatersZdroj: Webnoviny.sk - Roger Waters predstavil videoklip k piesni The Last Refugee © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Roger Waters predstavil videoklip k piesni The Last Refugee

Prekoná projekt „Čítajme si“ minuloročný rekord?

ZVOLEN 19. mája 2017 (WBN/PR) - Podujatie „Čítajme si“ prebieha v knižniciach po celom Slovensku a realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z celého Slovenska. Tento rok prebieha jubilejný 10. ročník. Koľko čitateľov sa zapojí do projektu tento rok? Tromfnú minuloročný rekord. Kedy?           v stredu 31.5.2017 od 9.00 – 15.00 Kde?            školy a knižnice na celom Slovensku Čo:               Detský čitateľský maratón s názvom „Čítajme si“ Projekt „Čítajme si“ vznikol v roku 2008 a jeho cieľom bolo pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Cieľom podujatia je vzbudiť u čo najväčšieho množstva detí záujem o činnosť, ktorú v posledných rokoch vytláčajú moderné technológie a sociálne siete. Čítanie poskytuje deťom zmysluplnú činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich predstavivosť, prehlbuje citlivosť a rozvíja vnímavosť. Organizátorom projektu je Linka detskej istoty v spolupráci s vydavateľstvom SLOVART. Linka detskej istoty komunikuje s deťmi z celého Slovenska o ich potrebách a problémoch prostredníctvom nonstop bezplatnej a anonymnej linky 116 111. Deti netrpia len životnými krízami, ale aj bežnými problémami, ktoré nevedia riešiť samé, ako napríklad nepozornosť dospelých, nedostatok komunikácie či nuda a nízka kreativita. Práve čítanie je aktivitou, ktorá podnecuje kreatívne myslenie, obohacuje slovnú zásobu, zlepšuje koncentráciu, rozvíja empatiu a rozvíja osobnosť. Myšlienka projektu zaujala aj prepravnú spoločnosť Geis, ktorá sa pravidelne zapája do dobročinných projektov, preto jej pozornosti neušiel ani tento. „Som veľmi rád, že aj tento rok môžeme svojimi službami podporiť tento pekný projekt, ktorý sa už u nás stal tradíciou. Verím, že tento rok prekonáme rekord v počte čítajúcich detí,“ hovorí Dušan Vilhan, obchodný riaditeľ skupiny Geis na Slovensku. Zapojte do čítania aj vaše deti, viac informácií nájdete tu. Viac k témam: Čítajme si, knihyZdroj: Webnoviny.sk - Prekoná projekt „Čítajme si“ minuloročný rekord? © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Prekoná projekt „Čítajme si“ minuloročný rekord?

Katy Perry predstavila skladbu Swish Swish

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Katy Perry zverejnila skladbu Swish Swish, v ktorej hosťuje rapperka Nicki Minaj. Novinka je treťou ukážkou z albumu Witness, ktorý 32-ročná interpretka plánuje uviesť na trh 9. júna. O produkciu piesne sa postaral anglický dídžej Duke Dumont. V nahrávke tiež možno počuť sampel zo skladby Star 69 od Fatboy Slima. Priaznivci speváčky si ju môžu vypočuť napríklad prostredníctvom služby YouTube. Rodáčka z kalifornskej Santa Barbary zo spomínaného albumu Witness zverejnila okrem Swish Swish aj skladby Chained to the Rhythm (feat. Skip Marley) a Bon Appétit, v ktorej hosťuje hip-hopová formácia Migos. K obom piesňam zverejnila aj videoklipy. Podľa oficiálnej tlačovej správy interpretka ponúkne na albume skladby, ktoré odrážajú zmeny v jej osobnom živote i vo svete. Katy Perry, vlastným menom Katheryn Elizabeth Hudson, debutovala albumom Katy Hudson (2001), no známou sa stala až vďaka piesni I Kissed A Girl zo štúdiovky One Of The Boys (2008). Nasledovali albumy Teenage Dream (2010) a Prism (2013). Je tiež príležitostná herečka. Prepožičala napríklad hlas Šmolinke v snímkach Šmolkovia (2011) a Šmolkovia 2 (2013). Predstavila sa aj v dokumentoch Katy Perry: Kúsok zo mňa (2012), Katy Perry: The Prismatic World Tour (2015) či v komédii Zoolander No. 2 (2016) a v roku 2010 vo vianočnej epizóde Simpsonovcov (1989). Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Katy PerryZdroj: Webnoviny.sk - Katy Perry predstavila skladbu Swish Swish © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Katy Perry predstavila skladbu Swish Swish

Obraz Jean-Michela Basquiata vydražili za rekordných 110,5 milióna dolárov

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - V newyorskom aukčnom dome Sotheby\'s vydražili vo štvrtok za rekordných 110,5 milióna dolárov (v prepočte približne 99,3 milióna eur) bezmenný obraz zosnulého amerického maliara Jean-Michela Basquiata. Táto suma predstavuje takmer dvojnásobok predchádzajúceho rekordu pre dielo tohto maliara. Ide taktiež o najdrahšie dielo akéhokoľvek amerického umelca, najvyššiu sumu za dielo černošského umelca a prvé dielo vytvorené po roku 1980, ktoré prekonalo hranicu sto miliónov dolárov. Novým majiteľom obrazu sa stal japonský podnikateľ Yusaku Maezawa, ktorý vlani za 57,3 milióna dolárov kúpil aj iný Basquiatov obraz, čím vytvoril spomínaný predchádzajúci rekord. Maezawa, ktorý plánuje otvoriť múzeum v meste Čiba, sa na štvrtkovej aukcii zúčastnil prostredníctvom telefónu. Jean-Michel Basquiat bol rodákom z New Yorku, no jeho otec pochádzal z Haiti a matka z Portorika. Umelcom bol iba sedem rokov, pričom väčšina jeho diel zobrazovala problémy Afroameričanov. Zomrel v roku 1988 vo veku 27 rokov na predávkovanie heroínom. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com. Viac k témam: umenieZdroj: Webnoviny.sk - Obraz Jean-Michela Basquiata vydražili za rekordných 110,5 milióna dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Obraz Jean-Michela Basquiata vydražili za rekordných 110,5 milióna dolárov

Metallica zverejnila video k piesni Halo on Fire

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) - Americká heavymetalová kapela Metallica zverejnila video k piesni Halo on Fire. Formácia nakrútila takmer desaťminútovú čiernobielu novinku počas koncertu, ktorý sa konal 14. mája na MetLife Stadium v meste East Rutherford v New Jersey. Skladba Halo on Fire sa nachádza na dvojalbume Hardwired... To Self-Destruct, ktorý skupina vydala vlani 18. novembra. Z nahrávky, ktorá dobyla americký rebríček Billboard 200, pochádzajú aj single ako napríklad Hardwired, Moth into Flame alebo Atlas, Rise!. Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles. Súčasnú zostavu tvoria gitarista a spevák James Hetfield, gitarista Kirk Hammett, basgitarista Robert Trujillo a bubeník Lars Ulrich. Debutovali v roku 1983 albumom Kill \'Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), ...And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003), Death Magnetic (2008) a spomínaná Hardwired... To Self-Destruct (2016). V roku 2013 kapela zverejnila snímku Metallica: Through The Never, ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí, a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Dane DeHaan. Informácie pochádzajú z webstránky teamrock.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, MetallicaZdroj: Webnoviny.sk - Metallica zverejnila video k piesni Halo on Fire © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Metallica zverejnila video k piesni Halo on Fire

Chris Cornell spáchal samovraždu, preslávil sa ako gitarista skupiny Soundgarden

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) - Americký spevák a hudobník Chris Cornell spáchal samovraždu. Informáciu potvrdili zástupcovia súdneho lekára vo Wayne County v štáte Michigan. Kompletné výsledky pitvy však zatiaľ nie sú známe. Hovorca polície v americkom meste Detroit predtým pre BBC povedal, že na políciu volala nemenovaná osoba približne o polnoci miestneho času (približne o 6:00 stredoeurópskeho času). "Rodinný priateľ ho išiel skontrolovať a našiel ho na podlahe v kúpeľni. Privolali náš záchranný tím, ktorý ho na mieste vyhlásil za mŕtveho," uviedol. Interpret skonal v detroitskom hoteli po tom, ako s kapelou Soundgarden vystúpil v tamojšom Fox Theatre. Dožil sa 52 rokov. Chris Cornell * sa narodil 20. júla 1964. Preslávil sa najmä ako spevák a gitarista spomínanej skupiny Soundgarden, ktorá vznikla v roku 1984 a patrila medzi priekopníkov grungeu. S formáciou vydal šesť štúdioviek, pričom so štvrtou Superunknown (1994) sa im podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200. Medzi ich známe skladby patria napríklad Spoonman, Black Hole Sun, Fell on Black Days či Black Rain. Skupina má na konte dve ceny Grammy. Cornell, ktorý mal hlasový rozsah takmer štyri oktávy, sa venoval aj sólovej kariére. Vydal albumy Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009), Higher Truth (2015) či živú nahrávku Songbook (2011). S formáciou Audioslave, ktorá fungovala v období 2001 až 2007, ponúkol albumy Audioslave (2002), Out Of Exile (2005) a Revelations (2006), pričom všetky sa v Billboarde 200 dostali do top 10 a s Out of Exile tento rebríček aj dobyli. Z nahrávok pochádzajú single ako napríklad Like a Stone, Show Me How to Live alebo Be Yourself. Hudobník, ktorý bojoval aj so závislosťou od alkoholu a drog, vydal s už nefungujúcou kapelou Temple of the Dog v roku 1991 jediný, eponymný album. Za skladbu The Keeper z filmu Kazateľ Kalašnikov (2011) ho nominovali na Zlatý glóbus. Je tiež spoluautorom a interpretom piesne You Know My Name z bondovky Casino Royale (2006). Americký dvojtýždenník Rolling Stone ho označil za deviateho najlepšieho speváka všetkých čias. Cornell sa dva razy oženil a zanechal po sebe tri deti. Viac k témam: Chris Cornell, Soundgarden, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Chris Cornell spáchal samovraždu, preslávil sa ako gitarista skupiny Soundgarden © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Chris Cornell spáchal samovraždu, preslávil sa ako gitarista skupiny Soundgarden

Marta Kubišová tento rok ukončí spevácku kariéru

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) - Česká speváčka Marta Kubišová plánuje tento rok ukončiť kariéru, pričom tak spraví po absolvovaní turné s názvom Marta Naposledy, ktoré odštartuje štyrmi koncertmi na Slovensku. Sedemdesiatštyriročná interpretka vystúpi 26. septembra v Košiciach, nasledovať budú vystúpenia v Trenčíne (27. septembra), Bratislave (28. septembra) a Banskej Bystrici (29. septembra). Kubišová následne odohrá sedem koncertov v Česku, pričom ten predposledný sa uskutoční 27. októbra v pražskej Lucerne, kde ako hostia vystúpia aj Václav Neckář, Aneta Langerová alebo Lucie Bílá. "Teším sa do Lucerny, do toho vriaceho kotla a magickej sály, v ktorej som mala tú česť mnohokrát spievať vo svojej prvej aj druhej kariére. Vidím preto ako symbolické, že práve v Lucerne sa s kapelou Petra Maláska krátko pred svojimi 75. narodeninami rozlúčim s pražským publikom," uviedla speváčka, ktorá odohrá svoj posledný koncert 1. novembra, teda v deň svojich narodenín, v rodných Českých Budějoviciach. Marta Kubišová začínala spevácku kariéru s tanečnou skupinou. V roku 1962 sa dostala v súťaži Hľadáme nové talenty až do finále. V 60. rokoch pôsobila v pražskom divadle Rokoko, neskôr spolu s Helenou Vondráčkovou a Václavom Neckářom v triu Golden Kids. Je trojnásobnou víťazkou ankety Zlatý slávik. V roku 1970 jej zakázali umeleckú činnosť, v období 1981 až 1989 pracovala vo Výstavbe sídlisk. Pôsobila tiež ako hovorkyňa Charty 77. Od revolúcie opäť spieva. Jej najznámejšou skladbou je Modlitba pro Martu. Vydala albumy ako Songy a balady (1969), Lampa (1990), Řeka vůní (1995), Bůh ví (1996), Příběh (2004), Vítej, lásko (2005) či Soul (2016). Informácie pochádzajú z webstránky www.novinky.cz a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Marta KubišováZdroj: Webnoviny.sk - Marta Kubišová tento rok ukončí spevácku kariéru © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Marta Kubišová tento rok ukončí spevácku kariéru

Aj akordeón môže mať moderný zvuk, na scénu prichádzajú legendárne hity v nových aranžmánoch

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) - Akordeón sa širokej verejnosti do pamäte vryl vďaka folklóru, či tangu. Nevidomý slovenský hudobník dal tomuto nástroju nový rozmer. Na ľudovky zabudnite. Na scénu prichádza zvuk akordeónu zapasovaný do slovenských legendárnych hitov a zahraničných skladieb. O spevácku interpretáciu skladieb sa postará slovenská spevácka špička. Galakoncert Slovak Accordion Orchestra sa po prvýkrát uskutoční 09. júna 2017 v domácich Košiciach. Desiatky umelcov prijali výzvu a pripravili prerábky známych hitov, v ktorých bude dominovať práve akordeón. Návštevníci galakoncertu sa môžu tešiť na aranžmány legendárnych slovenských piesní, ale i zahraničných skladieb, ktorým dáva akordeón absolútne nový rozmer a ponúkne množstvo nečakaných zvukových kombinácií. Súčasťou Galakoncertu bude aj interaktívna projekcia vyjadrujúca príbeh akordeónového orchestra.  Pódium bude patriť i slovenským top spevákom, ktorí svojimi hlasmi dych vyrážajúce predstavenie umocnia. Životom skúšaný hudobný virtuóz Myšlienka vymaniť akordeón z „folklórnej škatuľky“ skrsla v hlave mladého akordeonistu Vladimíra Košíka.   Tento bojovník dosiahol medzinárodné úspechy  vo svete hudby, stal trojnásobným laureátom medzinárodných festivalov a  so svojím hudobným nástrojom precestoval svet.  A to napriek veľkej životnej prekážke. Slovenský virtuóz je totiž nevidiaci.  O svoj zrak prišiel na hranici dospelosti. Život zariadil, že sa hudobník musí spoliehať na ďalšie zmysly. „Naučil som sa vnímať svet a ľudí okolo mňa nielen cez uši, ale aj cez ostatné zmysly.   Mám možnosť  spoznať ľudí aj po inej stránke než ako to je, keď sa človek díva na toho druhého iba zrakom. A aj preto nepovažujem moju slepotu za tragédiu, aj keď chcem ako všetci ľudia vidieť, ale považujem to v mnohých situáciách za výzvu a výhodu,“ okomentoval Košík svoj handicap. Talentovaný akordeonista prijíma i dáva skrz hudbu. „Keď hrám, vždy sa snažím prejaviť maximum svojich emócií a v maximálnej miere sa snažím tak vypovedať to, akú farbu momentálne vnímam, na koho v tej chvíli myslím. Rovnako vyjadrujem, čo chcem tomu človeku, alebo publiku povedať a aký pocit chcem zanechať.“ Slovak Accordion Orchestra bol založený v r. 1987 na košickom konzervatóriu, svoje fungovanie ukončil v r. 2003. Vladimír Košík prejavil svoju lásku k akordeónu a v roku 2015 orchester opäť prebudil k životu. „Toto teleso sme sa aj s kolegami rozhodli obnoviť aj preto, že svojim zložením a zvukovou produkciou predstavuje niečo výnimočné, čo súčasný hudobný svet v mnohom obohatí a posunie hranice hudby do inej roviny. Priamo na podujatí, pomocou videoprojekcie, chceme  priblížiť jedinečný príbeh nášho telesa a aj jeho budúcu víziu a pôsobenie v hudobnej brandži,“ prezradil Vlado Košík svoje ambície s orchestrom. Legendárne i súčasné hity Okrem samotného orchestra počas galakoncertu vystúpia i známe spevácke esá. Návštevníci sa môžu tešiť na ostrieľaného jazzmana Petra Lipu, populárneho speváka Lukáša Adamca, ktorý sa okrem titulu Slovenská Superstar teší účinkovaniu v niekoľkých televíznych projektoch. Nežnejšie pohlavie zastúpi pôvabná Mária Čírová. Obľúbená speváčka v sprievode akordeónov predstaví i nové aranžmá jej úspešného megahitu Unikát.  Okrem vlastnej produkcie zaspieva  legendárnu pieseň z dielne Modusu Veľký sen mora. Najvýraznejší slovenský jazzový spevák Peter Lipa  publiku ,okrem ďalších piesní,  ponúkne novú verziu skladby Balada o 4 koňoch. Lukáš Adamec  zaspieva i  skladbu Feeling Good  od Michaela Bublé. Prítomným pesničkou Čardáš dvoch sŕdc pripomenie i velikána Karola Duchoňa. Jedného z najvýraznejších slovenských spevákov – Duchoňa si vystupujúci uctia i spoločným vystúpením – piesňou Šiel, šiel.  Zaujímavým momentom programu bude i určite interpretácia skladby Oblivion od Astor Piazzolla. Galakoncert Slovak Accordion Orchestra bude výzvou pre všetkých účinkujúcich. Koncert  tohto rozmeru je  novinkou pre všetkých zainteresovaných. Všetci sa však zhodnú, že ide o unikátny projekt, z ktorého si divák odnesie nezabudnuteľný umelecký zážitok.   Viac k témam: hudba, Slovak Accordion OrchestraZdroj: Webnoviny.sk - Aj akordeón môže mať moderný zvuk, na scénu prichádzajú legendárne hity v nových aranžmánoch © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aj akordeón môže mať moderný zvuk, na scénu prichádzajú legendárne hity v nových aranžmánoch

Al Di Meola – gitarový mág opäť na Slovensku !!

Bratislava, 17.5.2017 ( WBN/PR ) - Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo asi na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom alebo na bohatej sólovej dráhe. Jeho nahrávky „Land of the Midnight Sun, Elegant Gypsy“ alebo „ Casino“ patria mezdi najpredávanejšie albumy s inštrumentálnou hudbou vôbec. Di Meola vždy uchvacoval poslucháčov vybrúsenou technikou, hispánskym temperamentom a rockovou dramatickosťou, ktorou sa odlišoval od tradičnejšie ladených jazzových hráčov. Čo ho však drží na vrchole, nie sú spomienky na minulé dekády, ale je to jeho neustála posadnutosť svojou hrou, kombináciu vášne, chytrosti a neuveriteľnej techniky – to sú koncerty Ala Di Meolu. Jeden z najvplyvnejších gitarových virtuózov sa u nás predstaví s programom - World Sinfonia "Music of Di Meola, Piazzolla Lennon–Mc Cartney" len na dvoch exkluzívnych koncertoch a to v hudobnom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom a v Spoločenskom pavilóne v Košiciach. / zdroj : Jazz.sk / Sono Brno, krátené a upravené. 15. októbra 2017 klub Blue Note Nové Mesto nad Váhom od 20:00 hod 17. októbra 2017 Spoločenský pavilón Košice od 20:00 hod https://www.aldimeola.com/ https://www.youtube.com/user/OfficialAlDiMeola Vstupenky : predajne siete Ticketportál – www.ticketportal.sk Viac k témam: Al Di Meola, gitara, gitarový mág, koncerZdroj: Webnoviny.sk - Al Di Meola gitarový mág opäť na Slovensku !! © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Al Di Meola  – gitarový mág opäť na Slovensku !!

Zverejnili trailer filmu Michael Jackson: Searching for Neverland

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) - Americká televízia Lifetime zverejnila trailer filmu Michael Jackson: Searching for Neverland. V 45-sekundovej ukážke je možné vidieť niekoľko scén zo snímky o legendárnom spevákovi Michaelovi Jacksonovi, ktorého stvárnil jeho imitátor Navi. Novinka je adaptáciou knihy Remember the Time: Protecting Michael Jackson in His Final Days (2014), ktorú napísali dvaja zo spevákových ochrankárov - Bill Whitfield a Javon Beard. Autorkou scenára je Elizabeth Hunter, pričom o réžiu sa postarala Dianne Houston. Dej bude zachytávať posledné roky Jacksonovho života z pohľadu Bearda a Whitfielda, ktorých stvárnili Sam Adegoke a Chad L. Coleman. Lifetime uvedie snímku 29. mája.   Michael Joseph Jackson sa narodil 29. augusta 1958, pričom už od roku 1964 pôsobil v The Jackson 5. Neskôr odštartoval sólovú kariéru a vydal desať štúdiových albumov ako napríklad Off The Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory: Past, Present And Future, Book I (1995) či Invincible (2001), pričom podľa odhadov predal približne 350 miliónov kópií nahrávok. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, Man In The Mirror, Dirty Diana, Black Or White, You Are Not Alone či Earth Song. Na konte má pätnásť cien Grammy, a to vrátane Grammy Legend Award a Grammy za celoživotný prínos. Získal aj stovky ďalších ocenení. Zomrel 25. júna 2009 vo veku 50 rokov. Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: film, Michael JacksonZdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili trailer filmu Michael Jackson: Searching for Neverland © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zverejnili trailer filmu Michael Jackson: Searching for Neverland

Lana Del Rey zverejnila skladbu Coachella – Woodstock in My Mind

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Lana Del Rey zverejnila skladbu Coachella - Woodstock in My Mind. Novinka sa bude nachádzať na albume Lust For Life, ktorého dátum vydania ani tracklist zatiaľ nie sú známe. Tridsaťjedenročná rodáčka z New Yorku z nahrávky predtým ponúkla titulnú pieseň, v ktorej hosťuje kanadský spevák The Weeknd, a tiež singel Love. Interpretka takisto prezradila, že na skladbe Tomorrow Never Came spolupracoval hudobník Sean Lennon. Medzi hosťami na albume sa objaví aj speváčka Stevie Nicks z kapely Fleetwood Mac. Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. So zatiaľ poslednou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK Charte aj Billboarde 200 na druhé miesto. Speváčka už stihla získať dve BRIT Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri Grammy či Zlatý glóbus. Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Lana Del ReyZdroj: Webnoviny.sk - Lana Del Rey zverejnila skladbu Coachella Woodstock in My Mind © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Lana Del Rey zverejnila skladbu Coachella – Woodstock in My Mind

Marilyn Manson sa v novembri predstaví v Prahe

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Americká rocková kapela Marilyn Manson sa predstaví 19. novembra v pražskej Tipsport Aréne. Vstupenky na podujatie sa dostanú do predaja 19. mája. Formácia sa predtým zastaví napríklad aj 20. júla v Budapešti, 21. júla v Katoviciach alebo 2. augusta v Kyjeve. Skupina plánuje tento rok vydať nový album, ktorého názov nedávno zmenila z pôvodného Say10 na Heaven Upside Down. Desiata štúdiovka kapely mala pôvodne vyjsť 14. februára, no napokon sa tak nestalo. Hovorca skupiny britskému týždenníku New Musical Express (NME) prezradil, že novinka sa dostane na trh počas leta 2017. Kapelu Marilyn Manson založili v roku 1989 spevák Marilyn Manson, vlastným menom Brian Hugh Warner, a gitarista Daisy Berkowitz, ktorý ju však v roku 1996 opustil. V súčasnosti sú členmi okrem Mansona aj Twiggy Ramirez (basgitara), Paul Wiley (gitara), Daniel Fox (klávesy, perkusie), Gil Sharone (bicie) a Tyler Bates (gitara). Formácia má na konte štúdiovky Portrait Of An American Family (1994), Antichrist Superstar (1996), Mechanical Animals (1998), Holy Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death) (2000), The Golden Age Of Grotesque (2003), Eat Me, Drink Me (2007), The High End Of Low (2009), Born Villain (2012) a The Pale Emperor (2015). Informácie pochádzajú z webstránok www.idnes.cz, www.marilynmanson.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Marilyn MansonZdroj: Webnoviny.sk - Marilyn Manson sa v novembri predstaví v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Marilyn Manson sa v novembri predstaví v Prahe

Festival Hip Hop Žije predstavuje meno zahraničného headlinera. Na Zlatých pieskoch vystúpi FAT JOE / USA

Bratislava, 15.mája 2017 ( WBN/PR ) - V aktuálnom roku oslávi najväčší slovenský rapový festival už svoje jubilejné piate narodeniny, pri príležitosti ktorých sa budú organizátori opäť snažiť o niečo posunúť latku vyššie. Hip Hop Žije sa stal tradíciou, kde sa každoročne stretávajú tisícky ľudí s vášňou pre rapový žáner a vytvárajú tak spoločne silnú atmosféru pre samotných interpretov, ktorí majú vo zvyku predviesť tie najlepšie výkony. Obrovský dvojdňový hiphopový sviatok sa bude konať v Bratislave na Zlatých pieskoch od piatku, 30. júna do nedele, 2. júla a ako už býva zvykom, okrem zásadných domácich mien ako Rytmus, Ego, Majk Spirit či Separ sa predstavia aj tie zahraničné. Presne tak, ako ste si už mali možnosť prečítať v nadpise, aktuálny ročník poctí svojou návštevou jedno z najväčších rapových mien, aké kedy na Slovensku vystúpilo - FAT JOE. Interpret, ktorý istú a vôbec nie krátku dobu svojim štýlom ovládal rap a diktoval trendy je aj autorom viacerých svetovo známych hitov, ktoré budete mať možnosť konečne počuť aj naživo. Fat Joe mal možnosť za dlhé roky svojho pôsobenia spolupracovať s množstvom zásadných mien a za všetky spomenieme Ricka Rossa, Lil Wayne-a či French Montanu. Na konte má aj viac ako desiatku hudobných projektov a tiež zopár nominácií na Grammy. Určite sa teda je na čo tešiť a ako už určite viete, organizátori si pre nás v aktuálnom roku pripravili v prípade nepriaznivého počasia aj alternatívu v podobe krytých priestorov, kde by prípadne Fat Joe vystúpil. Tento scenár však nepredpokladáme a pevne veríme, že všetko prebehne hladko pod holým nebom. No a čo sa týka lístkov, tak tie si môžeš zakúpiť napríklad hneď na oficiálnej stránke www.hiphopzije.sk za zatiaľ podstatne zvýhodnenú cenu, ktorá sa bude postupne navyšovať. Link: Viac k témam: FAT JOE, Hip Hop, Hip Hop Žije, hiphopový sviatokZdroj: Webnoviny.sk - Festival Hip Hop Žije predstavuje meno zahraničného headlinera. Na Zlatých pieskoch vystúpi FAT JOE / USA © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Festival Hip Hop Žije predstavuje meno zahraničného headlinera. Na Zlatých pieskoch vystúpi  FAT JOE / USA

Paul McCartney stvárnil v snímke Piráti Karibiku: Salazarova pomsta väzenského dozorcu

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Anglický spevák a hudobník Paul McCartney zverejnil svoju fotografiu v kostýme, v ktorom sa objaví v očakávanej snímke Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. Sedemdesiatštyriročný niekdajší člen kapely The Beatles sa v novinke predstaví ako väzenský dozorca. McCartney má na snímke dlhú bradu, dredy a v rukách drží hracie karty. Snímka Piráti Karibiku: Salazarova pomsta sa dostane do slovenských kín 25. mája. O réžiu sa postarali Joachim Ronning a Espen Sandberg, scenár napísal Jeff Nathanson. V úlohe kapitána Jacka Sparrowa sa opäť objaví Johnny Depp. Úlohy z predošlých filmov série si zopakujú aj Geoffrey Rush a Orlando Bloom. Herecké obsadenie dopĺňajú Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kevin McNally, Stephen Graham či Kaya Scodelario. James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. Členom spomínanej kapely The Beatles bol v rokoch 1960 až 1970. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má na konte šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965). Informácie pochádzajú z webstránkydeadline.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Paul McCartney, Piráti Karibiku: Salazarova pomstaZdroj: Webnoviny.sk - Paul McCartney stvárnil v snímke Piráti Karibiku: Salazarova pomsta väzenského dozorcu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Paul McCartney stvárnil v snímke Piráti Karibiku: Salazarova pomsta väzenského dozorcu

Veľkú cenu Eurovízie 2017 získal portugalský spevák Salvador Sobral

KYJEV 14. mája (WebNoviny.sk) - Portugalský spevák Salvador Sobral zvíťazil vo finále pesničkovej súťaže Eurovízia 2017, ktorá sa konala v noci na nedeľu v hlavnom meste Ukrajiny - Kyjev. Informovala o tom agentúra DPA. Dvadsaťsedemročný Sobral získal najviac bodov (758) so svojou jemnou romantickou baladou "Amar Pelos Dois" (Láska pre oboch), ktorú napísala jeho sestra. Slovensko na súťaži nemalo zastúpenie Na druhej priečke sa spomedzi 26 finalistov umiestnil mladučký iba 17 ročný spevák reprezentujúci Bulharsko Kristian Kostov s piesňou "Beautiful Mess" (Prekrásny chaos), ktorý dosiahol 615 bodov. Moldavské hudobné trio SunStroke Project s piesňou "Hey Mamma" skončilo tretie so ziskom 374 bodov. Slovensko na súťaži nemalo zastúpenie. Sobral predviedol svoju pieseň za sprievodu jemných sláčikových nástrojov a klavíra. Jeho vystúpenie bolo v kontraste s ostatnými 25 súťažiacimi, ktorých vystúpenia dopĺňali žiariace reflektory, horiace plamene a ďalšie veľkolepé efekty."Hudba nie je ohňostroj, hudba je o pocite," povedal pri preberaní ocenenia Portugalčan. Tohtoročnú pesničkovú súťaž zatienil pretrvávajúci konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom. Ukrajinský prezident Petro Porošenko musel svoju plánovanú účasť na podujatí zrušiť po tom, čo na východe Ukrajiny vypukli nepokoje. Rusko tohtoročnú súťaž bojkotovalo Rusko tohtoročnú súťaž na Ukrajine bojkotovalo, keďže usporiadateľská krajina zakázala jeho reprezentantke Julii Samojlovovej vstup do krajiny z dôvodu, že v roku 2015 vystupovala na anektovanom Kryme. Moskva navyše odmietla ponuku, aby Samojlovová spievala mimo územia Ukrajiny a jej vystúpenie bolo prenášané cez telemost. Eurovízia (Eurovision Song Contest) sa koná nepretržite od roku 1956 a je jedným z najdlhšie vysielaných televíznych programov na svete. Pôvodným zámerom jej vzniku bolo prispieť k upevneniu vzťahov medzi jednotlivými národmi Európy po druhej svetovej vojne. Súťaž organizuje Európska vysielacia únia (EBU). Podľa pravidiel súťaže je usporiadateľom nasledujúceho ročníka vždy víťazná krajina, takže právo organizovať 63. ročník Eurovízie získalo Portugalsko. Viac k témam: Eurovízia, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Veľkú cenu Eurovízie 2017 získal portugalský spevák Salvador Sobral © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Veľkú cenu Eurovízie 2017 získal portugalský spevák Salvador Sobral

Shakira zverejnila videoklip k piesni Me Enamoré

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) - Kolumbijská speváčka Shakira zverejnila videoklip k piesni Me Enamoré. Štyridsaťročná interpretka si v novinke užíva spoločné chvíle s partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém. Pár má spolu dvoch synov. Skladba Me Enamoré sa bude nachádzať na albume El Dorado, ktorý vyjde 26. mája a bude obsahovať celkovo 13 piesní. Z nich speváčka predtým predstavila aj singel Chantaje (feat. Maluma). Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, odštartovala kariéru v roku 1991 nahrávkou Magia, ktorú však, takisto ako aj druhý počin Peligro (1993), pre komerčný neúspech v súčasnosti považujú iba za promoalbum. Jej oficiálnym debutom sa tak stal až album Pies Descalzos (1996), po ktorom nasledovali postupne štúdiovky Dónde Están los Ladrones? (1998), Laundry Service (2001), Fijación Oral Vol. 1 (2005), Oral Fixation Vol. 2 (2005), She Wolf (2009), Sale el Sol (2010) a Shakira (2014). Na konte má aj niekoľko živých nahrávok a hity ako Whenever, Wherever, Underneath Your Clothes alebo Waka Waka (This Time for Africa) (feat. Freshlyground). Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, ShakiraZdroj: Webnoviny.sk - Shakira zverejnila videoklip k piesni Me Enamoré © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Shakira zverejnila videoklip k piesni Me Enamoré

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Andrej Danko bol v hale v Manchestri niekoľko hodín pred výbuchom
Ceny ropy sa opäť zvýšili, zlato zdraželo
Prvá slovenská družica poletí do vesmíru začiatkom júna
Ariana Grande sa cíti zlomená po výbuchu na jej koncerte v Manchestri
Test bratislavaden.sk
Video: Warriors v play-off valcujú súperov a bez prehry postúpili do finále NBA
Slovenské zdravotníctvo posiela v porovnaní so susedmi do databázy OECD najmenej údajov

Recept dňa

Tortilly s avokádovou plnkou

Suroviny na 4 tortilly:
85 dkg hladkej kukuričnej múky
15 g rastlinného tuku
asi 0,5 dl vody
3 g prášku do pečiva
štipka soli
olej na vyprážanie
múka na posypanie dosky

Plnka: 2 avokáda
2 červené cibule
2 farebné papriky
1 citrón
1 čerstvú chilli papričku (sušenú)
drvená rasca
mleté čierne korenie
soľ

Múku, prášok do pečiva a soľ preosejte do misy. Pridajte zmäknutý tuk a rukami spracujte, prilejte vodu a vypracujte hladké cesto (ak sa lepí, pridajte múku). Urobte bochník, zakryte ho utierkou a nechajte asi 15 min. odpočívať. Cesto rozdeľte na 4 diely, opäť urobte bochníčky ďalších 15 min. prikryté utierkou. Potom ho rozvaľkajte na pomúčenej doske na placky a usmažte ich z oboch strán na oleji.
Avokáda ošúpte, odstráňte z nich kôstky, dužinu nakrájajte na kocky a pokvapkajte citrónovou šťavou. Z paprík a chilli papričky odstráňte jadrovníky a nakrájajte ich spolu s cibuľou na drobné kúsky. Všetky suroviny zmiešajte, ochuťte korením a rascou, pokvapkajte citrónovou šťavou a posoľte. Na každú placku dajte časť zmesi, zrolujte do kornútka a podávajte.

TIP: Ak použijete sušenú chilli papričku, najprv ju podrvte.

Dobrá rada

Čkanie

vypite pohár vody zdvihnutými rukami nad hlavou nech vám pri tom niekto pomôže

Stavebník

Ako si vybrať najlepší typ altánku?

Voľba veľkosti altánku závisí vždy od veľkosti pozemku a vašich finančných možností. Pri výbere materiálu a štýlu altánku myslite na to, aby bol v súlade s charakterom vášho domu i záhrady.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Humenné-Brekov, Brestov, Gruzovce, Hažín nad Cirochou, Kamenica nad Cirochou, Kochanovce, Lackovce, Myslina, Strážske,Závadka
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang